Oaza 2021

„W Nim bowiem wybrał nas przed założeniem świata, abyśmy byli święci i nieskalani przed Jego obliczem. Z miłości przeznaczył nas dla siebie jako przybranych synów przez Jezusa Chrystusa.”
Ef 1, 4-5a

Dwunasta Oaza dla Dzieci z Rodzicami

Miejsce: Szczyrk
Termin: 17.07.-29.07.2021
Temat: Miłosierny Bóg wśród nas

Tematy poszczególnych dni rekolekcyjnych:
Dzień przyjazdu. Miłość, która czeka
1. Miłość, która stwarza
2. Miłość, która przebacza
3. Miłość, która oczyszcza
4. Miłość, która pociąga
5. Miłość, która wyzwala
6. Miłość, która jest wierna
7. Miłość, która przychodzi
8. Miłość, która zwycięża
9. Miłość, która jest wśród nas
10. Miłość, która tęskni
11. Miłość, której warto zaufać

Liczba uczestników: 102
Warsztaty: drewniany, plastyczny (monotypia), plastyczny (akwarela), fotograficzny, teatralny, mozaikowy, dekoracyjny („instalacje” ze sznurka papierowego)

Celem tegorocznych rekolekcji było przeżycia fantastycznej przygody – podróży w czasie, by wspólnie z naszymi dziećmi odkrywać cudowne działanie kochającego Boga w historii zbawienia i w naszych osobistych historiach. Towarzyszyli nam w niej m.in. Adam i Ewa, Noe, Abraham, Mojżesz, Dawid, no i oczywiście sam Pan Jezus oraz święci, którzy w ciągu wieków podobali się Jemu. Staraliśmy się coraz lepiej poznawać Tego, który wybrał nas przed założeniem świata i z miłości przeznaczył nas dla siebie jako swoje dzieci, odkrywaliśmy Jego wspaniały plan zbawienia wobec nas i uczyliśmy się zawsze ufać Temu, który mimo naszych upadków i słabości jest nieodwracalnie wierny przymierzu zawartemu z nami.

Jak co roku uczestniczy podzieleni na grupy wiekowe (przedszkolna, szkolna, młodzież i dorośli) uczestniczyli w adekwatnych do ich wieku katechezach i wykładach. Rano i wieczorem spotykaliśmy się na modlitwie, a w samo południe na celebacji Eucharystii. Uczestniczyliśmy w maryjnej procesji różańcowej wraz z pątnikami do sanktuarium Szczyrkowskiej Pani, Matki Bożej Królowej Polski, i odmawialiśmy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa, któremu w ostatni dzień rekolekcji zawierzyliśmy nasze rodziny.

Było też wiele zabawy podczas pogodnych wieczorów, sportu w czasie wolnym, a nawet mecze piłkarskie na profesjonalnym boisku Centralnego Ośrodka Sportowego w Szczyrku. Wędrowaliśmy po okolicznych górach podczas gry terenowej i przy okazji całodniowej wyprawy do kościółka pw. Matki Bożej Fatimskiej na Stecówce.

Do domów wracamy pełni radości i nadziei, że zawsze będziemy pamiętać o przymierzu Miłości, które Bóg zawarł z każdym z nas, i o Jego wspaniałym planie wobec nas – planie zbawienia. Bo wierny i godny zaufania jest Ten, który złożył obietnicę… (por. Hbr 10, 23).